Gammelbro 70 D

7190 Billund

 

  

 

 

CHOKOLADEGLÆDE

I Kjærstrup-familien er vi drevet af glæde. Glæde over de gode, klassiske produkter, der smager, som vi selv husker dem. Derfor gør vi os umage - ikke mindst når vi udvælger vores råvarer. Hovedparten af vores varer er lavet fra bunden og i hånden. Og de dele, vi ikke selv laver, kommer fra samarbejdspartnere, der lægger samme vægt på kvalitet og håndværksmæssig omhu som vi.

CHOKOLADEVIDEN

Vores glæde skaber chokoladeviden, og vi deler den gerne. Vi arrangerer løbende kurser i chokoladefremstilling, og på vores hjemmeside kan du kvit og frit hente en række af vores mest populære opskrifter.

CHOKOLADEMULIGHEDER

Glæde er også at se og skabe muligheder. Vi lader os hverken begrænse af sæson eller "plejer". Får vi en ide, prøver vi den af. Både når det handler om nye smagskombinationer, om at bygge et vaffelbageri og om at lancere et mobilt konfekturekoncept.